استفاده از انجیر استهبان امروز در تهیه سرم غذایی برای بیماران

انجیر استهبان امروز به کاهش فشار خون کمک می کند این تأثیر مثبتی بر وضعیت رگ های خونی دارد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

مطالعه ای روی موش ها نشان داد که عصاره انجیر فشار خون را کاهش می دهد سایر آزمایشات حیوانی بهبودهایی را در کلسترول تام، کلسترول HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) و تری گلیسیرید با افزودن عصاره برگ انجیر به غذا شناسایی کرده اند اما برای درک بهتر اثرات انجیر بر سلامت قلب به داده های بیشتری نیاز است.

یک مطالعه در سال 1998 بر روی ده نفر مبتلا به دیابت نوع 1 نشان داد که نوشیدن چای برگ انجیر برای صبحانه نیاز آنها به انسولین را کاهش می دهد.

آزمایش اخیر نشان داد که نوشیدنی‌های حاوی دوزهای بالایی از عصاره میوه انجیر نسبت به نوشیدنی‌های بدون آن شاخص گلیسمی (GI) پایین‌تری داشتند و بنابراین تأثیر مفیدی بر سطح قند خون داشتند.

با این حال، انجیر، به ویژه انجیر خشک، قند بالایی دارد و می تواند در کوتاه مدت سطح خون را افزایش دهد.

انجیر

انجیر می تواند به عنوان یک داروی خوشمزه اضافی برای افرادی که در اجابت مزاج مشکل دارند استفاده شود این واقعا می تواند به عادی سازی مدفوع کمک کند.

با این حال، در این مورد، شما نباید فقط به انجیر تکیه کنید – باید روی غذاهای دیگر با محتوای فیبر بالا تمرکز کنید، سبزیجات بیشتری بخورید که در بالای زمین رشد می کنند، سبزی ها، آب بیشتری بنوشید و فعالیت فیزیولوژیکی یکنواخت متوسط ​​انجام دهید.

چه بیماری هایی را نباید در انجیر گرفتار کرد؟

انجیر در عدم تحمل FODMAP منع مصرف دارد در این شرایط نباید از میوه های شیرین سوء استفاده کرد اما انجیر در این فهرست جایگاه ویژه ای دارد این محصول به گروه محصولات با محتوای بالای مواد FODMAP تعلق دارد.

افراد مبتلا به دیابت نیز باید مصرف انجیر را کنترل کنند و همچنین کسانی که داروهای ضد انعقاد را طبق دستور پزشک مصرف می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.