اهمیت استفاد از لیمو ترش جهرم در ساخت لوازم آرایش

لیمو ترش جهرم کاربردهای بسیار زیادی دارند آب آنها در نوشیدنی ها و دسرها استفاده می شود. پوست آنها به طور کامل به عنوان چاشنی استفاده می شود.

آنها را می توان برای روغن لیمو تقطیر کرد؛ بر اساس خدمات آماری ملی کشاورزی، ایالات متحده تقریباً 54000 هکتار لیمو تولید می کند  این تقریباً 7٪ از خشکی رود آیلند است!

اما، لیمو به طور سنتی در سوپرمارکت های ایالات متحده به سادگی به عنوان “لیمو” فروخته می شود. امروز، بیایید نگاهی به انواع مختلف لیمو بیندازیم و بیولوژی آنها را بهتر بشناسیم.

همه لیموهای واقعی انواعی از گونه Citrus limon (مرکبات x limon) هستند. این گونه شامل ده ها گونه تثبیت شده است و احتمالاً شامل صدها هیبرید وحشی است.

برای سادگی، میوه‌هایی که از نظر فنی C. limon نیستند، معمولاً تحت عنوان مشترک «لیمو» در کنار هم قرار می‌گیرند و به آن‌ها «لیموهای غیر واقعی» می‌گویند. لیست ما عمدتاً شامل لیموهای “واقعی” است.

برخی از لیموهای «نادرست» شامل هیبریدهایی با سایر مرکبات است؛ در اینجا فهرست کوتاهی از برخی از گونه های رایجی که لیموها را با آنها تلاقی می کنند آورده شده است.

 

مورفولوژی: وقتی اکثر مردم به یک “لیمو” فکر می کنند، لیسبون همان چیزی است که آنها به آن فکر می کنند.

این اغلب در فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت ها فروخته می شود و یکی از محبوب ترین انواع آن است.

منطقه بومی: جنوب آسیا، اما در سراسر جهان رشد می کند؛ منطقه رشد: مناطق سختی 9-10 USDA
نیازهای آب و آفتاب: این درخت به آفتاب کامل و آب کافی نیاز دارد. به خصوص در سال اول، درخت لیسبون باید 3-4 بار در هفته آبیاری شود.

مورفولوژی: این لیموها شبیه لیموهای “معمولی” هستند. آنها همچنین حاوی دانه های بسیار کمی هستند که آنها را برای آبمیوه گیری ایده آل می کند.
منطقه بومی: بسیاری از مناطق مختلف آسیای جنوبی؛ منطقه رشد: مناطق 8-10
نیازهای آب و آفتاب: آفتاب کامل و آب در سمت خشک، وابسته به خاک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.