بادام زمینی خام با غلاف افسردگی حاد را درمان می کند

تحت شرایط نگهداری نامناسب کپک که آفلاتوکسین های سمی تولید می کند می تواند روی بادام زمینی خام با غلاف رشد کند.

مشکل دیگر مهارکننده های تریپسین است که مانع متابولیسم پروتئین در انسان می شود. اما پس از گرم شدن غیر فعال می شوند.

بادام زمینی لخته شدن خون را تسریع می کند. افراد مبتلا به نقرس باید توجه داشته باشند که حبوبات سرشار از پورین هستند.

اعتقاد بر این است که بادام زمینی بومی آند است. قدیمی ترین یافته های بادام زمینی در سکونتگاه های اولیه انسان در پرو یافت شد.

در سال 2007 بقایای بادام زمینی 7840 ساله پیدا شد.7 پیش از این بخش هایی از بادام زمینی (Arachis hypogaea) در دره Huarmey در پرو با قدمت 5000 سال یافت شد. سایر انواع بادام زمینی مدت ها قبل از آن توسط هندی ها برداشت شده و حتی رشد کرده اند.

امروزه بادام زمینی به عنوان یک گیاه روغنی در تمام مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رایج است. مناطق اصلی کشت آن طبق ویکی پدیا غرب آفریقا، چین، هند، آمریکای شمالی و جنوبی است.

بادام

چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده، سالانه 17 میلیون تن بادام‌زمینی عرضه می‌کند که حدود 36 درصد تولید جهانی را تشکیل می‌دهد اما این کشور این محصول را تقریباً منحصراً برای مصرف خود تولید می‌کند.

ایالات با 3.2 میلیون تن (در سال 2017). اما صادرکنندگان اصلی بادام زمینی آمریکا، آرژانتین، سودان، سنگال و برزیل هستند. صادرات این پنج کشور 71 درصد از کل صادرات بادام زمینی جهان را تشکیل می دهد.

دانه های بادام زمینی در عرض چند روز جوانه می زنند. با این حال این گیاه برای رشد به آب و هوای گرمسیری یا نیمه گرمسیری نیاز دارد.

اما فقط یک اتاق گرم یا یک گلخانه کافی خواهد بود. در اوج تابستان، یک بالکن آفتابی و بادگیر کافی است. بادام زمینی خاک های سست و شنی با ذغال سنگ نارس کمی را ترجیح می دهد.

گیاه در ابتدای رشد به آب زیادی نیاز دارد. در پایان مرحله رشد باید گیاه را خشک نگه دارید تا میوه ها به خوبی برسند.ش

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.