برگه قیسی موجب تقویت کلاژن سازی در پوست می شود

فیبر موجود در برگه قیسی ممکن است در اینجا نقش داشته باشد. فیبر غذایی حجم مدفوع را افزایش می دهد و حرکت آن را در روده بزرگ تسریع می کند.

هنگامی که فیبر در روده تخمیر می شود اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (بوتیرات، پروپیونات، استات و غیره) تولید می کند.

اینها میکروبیوم روده (میکرو ارگانیسم ها) را با کاهش pH مجرا تغییر می دهند. این امر قوام، کمیت و تحرک مدفوع را بیشتر بهبود می بخشد و در نتیجه یبوست را درمان می کند. برگه قیسی حاوی فیبر است و می تواند به درمان یبوست کمک کند.

برگه قیسی ممکن است به درمان دیابت کمک کند: میوه های خشک مانند برگه قیسی دارای شاخص گلیسمی پایینی هستند. طبق مطالعات، برگه قیسی سطح گلوکز خون را بیش از حد افزایش نمی دهند.

مقادیر متوسط فروکتوز از میوه های خشک (از جمله برگه قیسی) نیز ممکن است به کنترل سطح گلوکز پس از غذا کمک کند. برگه قیسی نیز اثرات مفیدی بر سطح انسولین دارد.

برگه قیسی ممکن است سلامت چشم را ارتقا دهد: لوتئین و زآگزانتین موجود در برگه قیسی ممکن است به سلامت چشم کمک کنند.

برگه

این مواد مغذی به عنوان فیلترهای نور آبی عمل می کنند و از بافت های چشمی در برابر آسیب فوتوتوکسیک محافظت می کنند. برگه قیسی همچنین ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید را کاهش دهند.

برگه قیسی ممکن است تراکم مواد معدنی استخوان را بهبود بخشد: تراکم استخوان پایین در زنان پیر و یائسه شایع است. این عامل اصلی پوکی استخوان، آرتروز و سایر اختلالات استخوانی مشابه است.

بور موجود در برگه قیسی ممکن است به بهبود تراکم مواد معدنی استخوان کمک کند. در مطالعات، زنان یائسه ای که 3 تا 4 میلی گرم بور در روز به مدت یک سال مصرف کردند، بهبودی در تراکم استخوان نشان دادند.

برگه قیسی ممکن است از پوست شما در برابر آسیب و اثرات پیری محافظت کند: برگه قیسی حاوی بتاکاروتن است که در بدن شما به ویتامین A تبدیل می شود.

برگه قیسی همچنین به طور طبیعی حاوی یک تن ویتامین A (رتینول) است. این ویتامین در سلامت پوست نقش دارد.

بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی، ترکیه با تولید سالانه 95000 تن زردآلو، بزرگترین تولید کننده برگه قیسی در جهان است.

منطقه مالاتیا، الازیق، ارزینجان 85 تا 90 درصد برگه قیسی جهان را تولید می کند. مانند: هر غذای دیگری، محدودیتی برای تعداد برگه های قیسی که می توانید در روز بخورید وجود دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.