روغن اسانس گل سرخ بهترین براق کننده محصولات چرمی

برای تهیه حمام با روغن اسانس گل سرخ 10 قطره اسانس گل رز را به روغن حامل بریزید سپس به وان گرم اضافه کنید. اسانس ها را باید همیشه قبل از افزودن به آب در روغن حامل رقیق کرد.

برای تهیه حمام پا، چند قطره روغن گل رز رقیق شده را به حمام پا اضافه کنید و پاهای خود را به مدت 10 دقیقه خیس کنید.

برای درمان اضطراب، استرس یا افسردگی، می توانید روغن گل رز را با استفاده از دیفیوزر استنشاق کنید یا آن را به آرامی روی سینه، گردن و مچ دست خود بمالید.

حتما قبل از تماس با پوست آن را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل، بادام یا جوجوبا مخلوط کنید. همچنین ممکن است از ماساژ روغن گل رز بهره مند شوید که در آن اسانس گل رز به روغن ماساژ حامل اضافه می شود.

قبل از استفاده از هر گونه درمان جایگزین یا مکمل، با پزشک خود در مورد شرایط پزشکی فعلی، تداخلات دارویی احتمالی یا عوارض جانبی صحبت کنید.

روغن

اسانس ها قدرتمند و بسیار غلیظ هستند. اگر قصد استنشاق هر نوع روغنی را دارید، چند قطره از آن را در یک دیفیوزر بریزید یا به جای اینکه بینی خود را به خود بطری نزدیک کنید، درب ظرف را بو کنید. استنشاق بیش از حد ممکن است باعث سردرد شود.

اگر آن را مستقیماً روی پوست خود می‌مالید ابتدا چند قطره روغن گل رز را با روغن حامل مخلوط کنید تا از تحریک پوست جلوگیری کنید.

روغن گل رز مانند بسیاری از روغن های ضروری دیگر نباید بلعیده شود. برخی از روغن های ضروری می توانند برای زنان باردار و شیرده (و نوزادان آنها) مضر باشند. در نظر بگیرید چه کسی ممکن است وارد محیطی شود که در آن روغن‌های ضروری را پخش می‌کنید.

اگر کودکان خردسال یا حیوانات خانگی در خانه شما وجود دارند بهتر است قبل از معرفی اسانس با دامپزشک یا متخصص اطفال خود صحبت کنید زیرا برخی از روغن ها برای کودکان و حیوانات خانگی سمی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.