زیره افغانی جایگزین مناسبی برای انواع شکر

زیره افغانی ادویه ای است که از یک گیاه علفی کوچک متعلق به خانواده جعفری و رازیانه است. دانه های معطر همان چیزی است که ما معمولاً به عنوان زیره می شناسیم و یک عنصر اصلی در آشپزی مکزیکی، هندی و آفریقای شمالی است.

اگرچه زیره ای که اکثر ما در کمد آشپزخانه خود داریم قهوه ای است، دانه های زیره سیاه از یک گیاه نامرتبط، دارای غلظت بیشتری از روغن های فعال هستند.

طیف کاملی از راهنماهای فواید سلامتی ما را کشف کنید و برخی از دستور العمل های زیره خوشمزه ما را بررسی کنید از کاری مرغ با عطر زیره گرفته تا چوله با برنج زیره سبز و رایتا.

دانه های زیره حاوی ترکیبات طبیعی به نام فلاونوئیدها از جمله آپیژنین و لوتئولین هستند که دارای خواص آنتی اکسیدانی محافظ هستند.

این آنتی اکسیدان ها با به حداقل رساندن آسیب مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد به کاهش خطر بیماری های مزمن کمک می کنند.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که این ادویه ممکن است اثر ضد سرطانی هم در معده و هم در دهانه رحم داشته باشد.

به نظر می رسد که ترکیبات فعال با جلوگیری از تکثیر سلول های سرطانی عمل می کنند و به نظر می رسد زیره یکی از موثرترین ادویه های آشپزی است.

زیره

دانه‌های زیره سیاه حاوی تعدادی ترکیبات فعال از جمله تیموکینون هستند که غدد بزاقی، آنزیم‌ها و صفرا را تحریک می‌کنند که همگی در تجزیه غذای ما نقش دارند.

زیره سیاه به دلیل محتوای تیموکینون دارای خواص محافظتی گوارشی و ضد نفخ است، به این معنی که ممکن است به تسکین گاز معده و روده کمک کند و در کاهش علائم روده تحریک پذیر موثر باشد.

مطالعات متعددی در مورد ارزیابی اثر زیره بر مدیریت قند خون انجام شده است، البته با تغییراتی در نتایج. مطمئناً زیره سیاه ممکن است به کاهش قند خون ناشتا در افراد مبتلا به دیابت کمک کند و فواید مشابهی با ادویه زیره سبز در مطالعات حیوانی مشاهده شده است.

علاوه بر طعم دادن به غذا، ادویه زیره به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی دارای خواص ضد میکروبی عمل می کند. مشخص شده است که رشد باکتری ها از جمله استافیلوکوس اورئوس را مهار می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.