شکلات هیس تلخ موجب فرار دختر اهوازی از خانه شد

ویل کلوور، عصب شناس معتقد است که شکلات هیس تلخ نباید دلیلی برای افزایش وزن باشد. او در کتاب خود شکلات بخور، وزن کم کن، توضیح می دهد که چگونه خوردن یک تکه شکلات تلخ 20 دقیقه قبل و پنج دقیقه بعد از غذا می تواند اشتهای شما را تا 50 درصد کاهش دهد.

به گفته کلوور، این به این دلیل است که شکلات هورمون هایی را تحریک می کند که به مغز شما می گویند “من سیر هستم”.

با این حال، به یاد داشته باشید که این فقط در مورد شکلات تلخ حاوی کاکائو صدق می کند. شکلات شیری سطح قند خون شما را افزایش می دهد و باعث می شود که شما بیشتر هوس کنید.

Chocoholics باهوش ترین افراد اطراف هستند. یا حداقل باید به لطف محتوای فلاوانول موجود در میان وعده باشد. با گزارش‌هایی مبنی بر کمک به بهبود جریان خون در مغز، به نظر می‌رسد که شکلات تلخ غذای بسیار خوبی برای مغز می‌سازد.

به حدی که محققان حتی خواص آن را با بیماران آلزایمر آزمایش کرده اند. در آزمایشی که توسط Nature Neuroscience منتشر شد، مشخص شد که “مداخله با فلاوانول بالا برای بهبود عملکرد شکنج دندانه دار (DG) یافت شد DG ناحیه ای از مغز است که در آن “عملکرد در ارتباط با پیری انسان کاهش می یابد.

” اگرچه این مطالعه توضیح می دهد، در حالی که فلاوانول ها می توانند به افراد مبتلا به آلزایمر کمک کنند، اما نمی توانند به طور کامل از این بیماری جلوگیری کنند.

شکلات

فلاونوئیدها بسیار قدرتمند هستند. بدون اینکه متوجه شوید، آنها روی پوست شما کار می کنند و به عنوان فیلتری در برابر اشعه های مضر UV عمل می کنند و از شما در برابر آسیب های خورشید محافظت می کنند.

این بدان معنا نیست که شما باید از کرم ضد آفتاب صرفه جویی کنید – همیشه زمانی که زیر نور خورشید هستید استفاده کنید.

علاوه بر این، همانطور که به خوبی می دانیم، شکلات تلخ یک تسکین دهنده عالی استرس است، که همچنین به حفظ پوست جوان، شاداب و بدون خطوط کمک می کند.

شکلات تلخ یک داروی همه جانبه مبارزه با بیماری است، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد محتوای آنتی اکسیدانی بالای آن پتانسیل کاهش فشار خون، کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و بهبود جریان خون را دارد.

اعتقاد بر این است که فلاوانول های موجود در شکلات تلخ می تواند اندوتلیوم (پوشش سرخرگ ها) را برای تولید اکسید نیتریک تحریک کند که به نوبه خود شریان ها را شل می کند و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.

این اثر آرامش بخش ممکن است حداقل باشد، اما هر کمی کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.