ماهی گلدفیش بزرگ خاص اصلی

ماهی گلدفیش بزرگ به دلیل آرام بودن می‌تواند به‌عنوان حیوان خانگی در آکواریوم نگهداری شود.

در زمان خریدن تن ماهی گلکسی ۱۸۰ گرمی برای نگهداری در آکواریوم منزل، گلدفیش معمولی، شهابی و شابونکن های کوچک انتخابهای مناسبی برای افراد کم‌ تجربه هستند. در انتخاب انواع ماهیان گلدفیش باید دقت شود زیرا اگر لک یا زخمی روی بدن آن‌ها وجود داشته باشد، می‌تواند باعث آلوده شدن سایر ماهیان زینتی در آکواریوم شود.

ماهی گلدفیش بزرگ خاص اصلی

خرید ماهی گلدفیش

خرید ماهی گلدفیش گلدفیش ها از خانواده cypinidae هستند. گلدفیش‌ها به عنوان یک پودر گوشت روز در آب شیرین زندگی می‌کنند. این ماهی نیز در دسته حیوانات همه چیز خوار است.

خرید ماهی گلدفیش مورد توجه بسیاری از کشور‌های دنیا می‌باشد به‌گونه‌ای که هرروزه حجم بالایی از انواع این ماهی زینتی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس و حتی اروپا صادر می‌شود.

کشور سری‌لانکا یکی از صادرکنندگان بزرگ ماهی زینتی از جمله گلدفیش است که این توانایی از منابع جغرافیایی مناسب آن ناشی می‌شود. از آنجا که افراد زیادی در سطح جهان علاقه شدیدی به ماهی‌‌های زینتی دارند، تجارت ماهی زینتی بازار عظیم و پررونقی را به خود اختصاص داده و در زمره مهم‌ترین صنایع دنیا قرار می‌گیرد.

ماهی گلدفیش تبریز

ماهی گلدفیش تبریز تکثیر و پرورش ماهی‌های زینتی در جهان حدود 6000 گونه است که در این میان سهم کشورمان به‌صورت بومی دارای 80 گونه و به‌صورت غیربومی 200 گونه می‌باشد.

شهر تبریز یکی از قطب‌های پرورش و تکثیر ماهی‌های زینتی استان آذربایجان شرقی در ایران محسوب می‌شود به‌گونه‌ای که در این استان ماهی‌هایی از خانواده تخم‌گذار، زنده‌زا، بارب، تترا وگورامی درون استخرهای بتونی و خاکی پرورش داده می‌شود.

پرورش ماهیان زینتی ازجمله گلدفیش در تبریز باعث اشتغال‌زایی به‌صورت گسترده، شده و اقتصاد منطقه رشد و توسعه‌یافته است. پرورش دهندگان ماهی‌های زینتی در تبریز می‌توانند در حجم بسیار بالایی ماهی تولید کرده و به خریداران در داخل کشور و همچنین به دلیل نزدیکی با کشورهای همسایه به خارج از کشور عرضه نمایند.

از دلایل اهمیت شهر تبریز برای پرورش ماهیان زینتی می‌توان به آب شهری مناسب، دسترسی به چاه و قنات، علاقه مردم به ماهیان و داشتن افراد با دانش بالا در زمینه پرورش ماهیان زینتی اشاره کرد.

ماهی گلدفیش اصلی

ماهی گلدفیش اصلی ماهی گلدفیش اصلی بسیار جذاب و قیمتی است. تشخیص ماهی گلدفیش اصلی از تقلبی نیاز به مهارت و تخصص دارد. یک روش ساده و کاربردی برای این امر شناختن ویژگیهای ماهی گلدفیش اصل است. این ماهی دارای گونه‌های فراوانی است. هر گونه دارای ویژگیهایی از جمله رنگ، طرح، شکل و اندازه وغیره مختص به خود می‌باشد. افزون بر ویژگیهای ظاهری، این گونه‌ها از نظر رفتاری، توانایی تولیدمثل، طول عمر و مقاومت و سازگاری با یکدیگر متفاوت هستند.

انواع ماهی گلدفیش

 1. گلدفیش ساراسا:این ماهی دارای رنگ قرمز با تکه‌های سفید، دم منفرد، درخشندگی، سازگار با دماهای مختلف، سخت‌جان، علاقه‌مند به خوردن ریشه گیاهان است و از طریق غذاهای خشک شده تغذیه می‌کند.
 2. گلدفیش شهابی: امریکا خاستگاه این‌گونه ماهی است. افراد مبتدی در پرورش ماهی به دلیل مقاومت و استقامت بالای این ماهی، گلدفیش شهابی را انتخاب می‌کنند. این ماهی دم منحصر به فردی دارد که آن را از سایر گونه‌های گلدفیش متمایز می‌سازد. گلدفیش شهابی توانایی بالایی در شناکردن دارد.
 3. گادفیش شابونکن:این ماهی دارای رنگ قرمز با تکه‌های سفید، دم منفرد، درخشندگی، سازگار با دماهای مختلف، سخت‌جان، علاقه‌مند به خوردن ریشه گیاهان است و از طریق غذاهای خشک شده تغذیه می‌کند.
 4. گلدفیش چشم حبابی: کیسه‌های پر از مایعات و با اندازه بزرگ در زیر چشمهای این ماهی یکی از ویژگی‌های مختص این ماهی است. ماهی گلدفیش چشم‌آبی نیاز به مراقبت زیادی دارد و حساس می‌باشد.
 5. گلدفیش رنچو: این ماهی دارای تنوع رنگی بالا و دم کشیده به سمت پایین است.
 6. گلدفیش چشم انسانی (گلدفیش چشم آسمانی یا گلدفیش چشم اژدهایی): علامت و ویژگی مشخصه این ماهی، چشمهای پف‌کرده و بیرون‌زده آن است. چشمهایی با بیرون‌زدگی زیاد و متقارن به ارزش این ماهی می‌افزایند.
 7. گلدفیش کله شیری:این ماهی دارای تاج بزرگ به حدی که اطراف چشمها را می‌پوشاند، اندامی پهن و کوچک، دارای لپ‌های برآمده، صورت گرد، توانایی شناکردن با سرعت کم، بسته به شرایط زیستی میزان رشد متفاوت، طول عمر 10 سال، تنوع رنگی بالا، قطر بدن نصف طول آن است. دمای بالای 18 درجه سانتی‌گراد، دمای مناسب برای زندگی این ماهی است.
 8. گلدفیش جیکین یا ماهی دم طاووس: به دلیل تنوع رنگی بالا بسیار قیمتی است.
 9. گلدفیش واکین: مهارت زیادی در شنا دارد و پس از رشد تقریباً به اندازه 15 تا 18 اینچ می‌رسد.
 10. گلدفیش معمولی: معروف‌ترین نوع گلدفیش با باله دمی کوتاه و بدن متناسب است.
 11. گلدفیش دم چتری: این ماهی شدیداً متمایل است تخمهای خود را بخورد.از ویژگیهای گلدفیش دم چتری می‌توان به داشتن چشم حبابی، منگوله روی دماغ، مقاوم، بدن تخم‌مرغی، دو عدد دم، داشتن اندازه‌های مختلف بسته به کیفیت نگهداری، دارای رنگهای متنوع، طول عمر 30-40 سال، توانایی بالا برای زندگی در استخر و راحت‌ترین نوع گلدفیش برای پرورش اشاره کرد. بهترین دما برای نگهداری از آن 21-26 درجه سانتی‌گراد است.
 12. گلدفیش بلک مور: این ماهی دارای تنه سیاه‌رنگ است. برای حیاط مناسب این ماهی نیاز است که PH آب بین 5.6 تا 5.8 باشد.
 13. گلدفیش ریوکین: رفتار این ماهی با ماهیهای ضعیف‌تر خود پرخاشگرانه می‌باشد.
 14. گلدفیش ویل تیل: این ماهی دارای بدن کشیده و لاغر است و همچنین به آب سرد حساسیت دارد.
 15. و سایر گلدفیها

ماهی گلدفیش بوفالو

ماهی گلدفیش بوفالو ماهی گلدفیش بوفالو یا رانچو از خانواده ماهی کپور و دارای رژیم غذایی همه چیز خواری است و به دلیل داشتن پوزه و سر شبیه به گاو بوفالو به این نام شهرت یافته است.

گلدفیش بوفالو در چین متولد و سپس در ژاپن و امروزه در سراسر جهان توزیع و تکثیر می‌شود. گلدفیش بوفالو در اندازه‌ها و رنگهای متنوعی وجود دارد که در این میان گلدفیش بوفالو کرباسی از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

برای نگهداری از این دسته ماهیها داشتن اطلاعات دقیق از شیوه نگهداری آنها الزامی است. این ماهی را هم می‌توان درون آکواریوم و هم در برکه نگه داشت. شیوه نگهداری گلدفیش بوفالو به این صورت است که باید در مخزن حداقل 60 لیتری و بسته به سایز آن در مخازن بزرگ‌تر، در آب با دمای 23-27 درجه سانتی‌گراد و با اسیدیته آب 6.5-8.5 نگهداری شود.

از خصوصیات ظاهری نوعی از گلدفیش بوفالو می‌توان به داشتن سر مستطیلی، جمجمه بزرگ، دم متقارن، چشمهای کوچک بافاصله تقریباً دور از یکدیگر، فاقد باله پشتی و داشتن بدنی پهن اشاره کرد. دم و قوس قسمت عقب باله پشتی از نواحی تمایز گلدفیش بوفالو از گلدفیش کله شیری هستند.

باتوجه‌به این که گلدفیش بوفالو، همه‌چیزخوار است، هر چیزی به آن داده شود، می‌خورد ولی برای اینکه رژیم غذایی مناسبی داشته باشد باید متناسب با برنامه غذایی پیش رفت. در برنامه غذایی آن می‌توان از غذاهای منجمد، غذاهای پولکی، خیار، کدو سبز و کاهو استفاده کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.