مطالبی درباره ی سوف ماهی

قبل از رفتن به بیرون برای ماهیگیری، تن ماهی گلکسی ۱۸۰ گرمی از قدیس اندرو خواستند که به من سوف بدهد، و آرزوی آنها تقریباً همیشه برآورده شده است. تقریباً غیرممکن است که فکر کنید تا زمانی که طعمه شما قلاب داشته باشد، در یک سفر ماهیگیری در فنلاند ماهیگیری نخواهید داشت!

پودر گوشت روز رایج ترین گونه ماهی در فنلاند است. سوف در سراسر کشور وجود دارد، به جز شمالی ترین قسمت. صرف نظر از اینکه در دریا، در حوضچه های کوچک یا در مناطق باز دریاچه های مرکزی ماهیگیری می کنید، شانس خوبی برای صید سوف های بزرگ در انتهای خط ماهیگیری خود دارید.

تابستان های گرم قرن بیست و یکم جمعیت سوف ها را در فنلاند بسیار تقویت کرده است، به طوری که نمونه های نیم تا یک کیلوگرمی اکنون در آب های این کشور شنا می کنند. سوف در ماه مه تخم ریزی می کند. ماهیگیری را در ماه ژوئن و با طعمه ای متفاوت از طعمه ماهی کپور شروع می کنند که آب گرم می شود و فصل ماهیگیری تا اواخر پاییز ادامه دارد.

کجا و چگونه می توان سوف را پیدا کرد؟

در فصل آب های آزاد، بهترین زمان با فصل تعطیلات بالا، یعنی جولای و آگوست مصادف است. در این زمان شما همچنین در سواحل سوف خواهید یافت. در تابستان، پیدا کردن یک نقطه ماهیگیری خوب در پایین اسکله از کابین خود معمول است. تنه درختان افتاده در آب و دسته‌های سوف ساخته شده از شاخه‌های مخروطی، صید ماهیگیران قلاب و لاین را فراهم می‌کند.

برای صید سوف در مناطق کم عمق و تنگ معمولاً در عمق 1 تا 5 متری می توان از طعمه های پردار و وسایل ماهیگیری کف استفاده کرد. آب های کم عمق خلیج گاهی اوقات صید عظیمی را فراهم می کند. در دریاچه‌های خوب ماهی سفید، سوف‌های بزرگ در آب‌های کم عمق در مرکز دریاچه‌ها نیز رشد می‌کنند، جایی که می‌توان آن‌ها را روی طعمه‌های سخت چرخاند.کجا و چگونه می توان سوف را پیدا کرد؟

صادرات ماهی

سوف فوندو با طعمه های پردار و وسایل ماهیگیری پایین

فصل سوف تا پاییز ادامه دارد. از جمله مکان‌های کلیدی می‌توان به کم‌عمق نزدیک استخرها و تنگه‌هایی با جریان‌های قوی اشاره کرد. در ماه های سپتامبر و اکتبر، سوف ها، که در مدارس گروه بندی می شوند، خود را برای طعمه های پردار، قاشق و وسایل ماهیگیری از پایین به راه می اندازند. در یک روز خوب می تواند نمونه هایی با اندازه قابل توجهی را بگیرد. وقتی اولین مورد به وحشی پردار حمله می‌کند، می‌توانید دسته ماهی‌ها را ببینید که از پایین بالا می‌آیند تا به سطح نزدیک شوند. هنگامی که سوف شروع به گاز گرفتن می کند، زمانی که طعمه قبلاً توسط یک حیوان حریص ربوده شده است، به سختی فرصتی برای زیر آب رفتن وجود دارد.

بسته به دریاچه، ممکن است در پاییز 5 تا 10 متر سوف بگیرد، گاهی اوقات حتی درست زیر سطح. نقاط کلیدی اغلب جایی است که مرغ دریایی از سطح حمله می کند. آنجاست که بیچاراکوها از کشیشان تغذیه می کنند.

ماهیگیران باس حتی به دریاچه های کوچک از بالا نگاه نمی کنند. بسیاری از دریاچه های کوچک ماهی قزل آلا صورتی زیبا را صید می کنند. در یک روز خوب، یک دریاچه جنگلی حتی ممکن است با یک بیچاراکوی رکورددار با وزن بیش از یک کیلوگرم به ماهیگیر پاداش دهد.سوف فوندو با طعمه های پردار و وسایل ماهیگیری پایین

ماهی انگز

ماهیگیری ترین گونه روی یخ

در زمستان، بهترین فصل ماهیگیری اولین فصل یخبندان و در حدود مارس و آوریل است. در دریاچه‌های آب شفاف، ماهی‌گیران در فصل اوج ماهیگیری در عمق 7 تا 15 متری یخ می‌نشینند. عمق صیدها با توجه به منطقه آبی به طور قابل توجهی متفاوت است و در فصل بهار می توان گله هایی از موجودات بزرگ را در فاصله 1 یا 2 متری از سطح پیدا کرد.

در اواسط زمستان، سوف ها منفعل تر هستند و صیدها تا عمق 2 تا 6 متر تعقیب می شوند. طعمه‌های خوب برای سوف عبارتند از: دکل‌ها، فریب‌های غرق متعادل و فریب‌های مورمیشکا پردار. سوف های بزرگ اغلب طعمه های متعادلی را که یک یا دو متر از پایین فرو رفته اند گاز می گیرند.

انبوهی از نقاط بزرگ ماهیگیری در یخ وجود دارد. شما می توانید ماهی را در لبه های کمه ها و همچنین در تنگه ها و سواحل پیدا کنید برخلاف ماهی دلمی. هر ماهیگیر یخی مکان مخفی خود را برای گرفتن سوف بزرگ دارد. به مامان آنها با حفظ راز خود سعی می کنند ماهیگیران دیگر را فریب دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.