نوعی عناب سلطنتی که برای مرتاضان هندی مقدس است

همانطور که می دانید عناب سلطنتی نوعی میوه با رنگ قرمز و دانه های زیتونی است. این میوه که در ماه های پاییز رسیده و برای فروش عرضه می شود، به دلیل خاصیت شفابخشی که دارد محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

به همین دلیل به نظر می رسد که عناب تا مدت ها به عنوان یک غذای ارجح باقی بماند. به همین دلیل می خواهیم بدون اتلاف وقت بیشتر از فواید میوه عناب که طعمی شفابخش است بدانید و در سفره های خود جایی برای آن رزرو کنید.

عناب را که در بهار شاخه می‌گیرد و شکوفا می‌شود و به عبارتی خرمای چینی است، اغلب به خولانی تشبیه می‌شود که رنگ‌های قرمز و زرد و دو دانه درون آن دارد.

با این حال، قابل تشخیص است زیرا کمی بزرگتر از گندم سیاه است و در لایه بیرونی مو دارد. عناب با دانه سخت و ساختار درشت خود در ابتدا سبز رنگ است اما زمانی که شروع به بلوغ می کند رنگی بین سیاه و بنفش به خود می گیرد.

اما بعد از چند ساعت شروع به زرد شدن و نرم شدن می کند. پس از چند روز، پوسته آن چروک می شود و به این ترتیب دوره بلوغ خود را کامل می کند.

عناب که بدنی خاردار دارد به ارتفاع 12-5 متر می رسد. برگ های آن از طرفی رنگی روشن و زنده و 2-7 سانتی متر طول و 1-3 سانتی متر عرض و ساختار سه رگه ای دارند.

عناب

گلهای عناب به عرض 5 میلیمتر و دارای پنج گلبرگ سبز رنگ است. میوه عناب خوراکی بیضی شکل و 3-15 سانتی متر عرض دارد. عناب که زمانی که نرسیده باشد صاف و سبز است طعمی شبیه سیب دارد.

وقتی بالغ می شود در مقایسه با حالت مرطوب کوچکتر می شود و به حالت خرما تبدیل می شود. علاوه بر این، عناب که حاوی بسیاری از ویتامین ها است; همچنین حاوی مواد معدنی مانند پتاسیم، آهن، منگنز، منیزیم، فسفر، کلسیم، روی و سدیم است.

متأسفانه ما نمی دانیم که میوه های خشک چقدر بر سلامت انسان تأثیر می گذارد. به خصوص زمانی که فواید میوه عناب آنقدر کم است که نمی توان آن را دست کم گرفت. بنابراین، ما این اثرات را در مقاله خود فهرست و توضیح خواهیم داد.

عناب به دلیل کالری کم، یک نوع غذایی جایگزین برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند. فواید میوه عناب این است که ویتامین های A و C موجود در آن به عنوان دیواره ای در محافظت از سیستم ایمنی عمل می کنند.

یکی از مهمترین فواید میوه عناب تنظیم گردش خون است. حاوی ویتامین B3 است که به سیستم عصبی ما کمک می کند تا به روشی سالم پیشرفت کند.

عناب که دارای خواص آنتی اکسیدانی است، اثرات مثبتی در روند بهبود سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.