کابل سه فاز افشان موجب فروریخته شدن یک ساختمان تجاری در فرانکفورت شد

بسیاری از کابل سه فاز افشان با عملکرد خاص خود شناسایی می شوند، به عنوان مثال، کابل های اترنت، کابل های جوشکاری، و کابل های جامپر.

برخی از اینها، به ویژه دو مورد اخیر، ممکن است با تعریف کابل به معنای دقیق اینکه از هادی های عایق متعدد تشکیل شده است، مطابقت نداشته باشد، زیرا کابل جوش معمولا یک هادی تک رشته ای است.

احتمالاً برخی از زبان‌های بومی در اینجا وجود دارد. سیم جوش بر روی قرقره ها برای جوشکاری MIG فروخته می شود، بنابراین گیج کننده است که هادی ضخیم مورد استفاده برای جوشکاری چوبی را “سیم” بنامیم، اگرچه به طور دقیق، اینطور است.

کابل های جامپر اغلب هادی های مثبت و منفی را در یک غلاف مشترک قرار می دهند، اما نه همیشه بنابراین ممکن است بهتر در تعریف دقیق کابل قرار گیرند یا نشوند.

در بسیاری از این موارد، اصطلاح «وظیفه سنگین» ممکن است برای شناسایی کابل‌هایی به کار رود که دارای ظرفیت بیشتر و غیره هستند.

کابل

کابل های فیبر نوری در برخی از سیستم های تلفن و تلویزیون کابلی جایگزین کابل های مسی شده اند. کابل‌های فیبر نوری به‌جای حمل سیگنال‌های الکتریکی، به‌عنوان لوله‌هایی عمل می‌کنند که نور را در امتداد دیواره‌های داخلی فیبرهای شیشه‌ای خاص با تلفات بسیار کم در طول آنها منعکس می‌کنند.

کابل های فیبر نوری در انواع تک و چند حالته و همچنین در قالب های پلاستیکی برای اجراهای کوتاه در دسترس هستند.

کابل‌های نواری مسطح و چند رسانا عمدتاً در رایانه‌ها، چاپگرها و تجهیزات الکترونیکی مشابه استفاده می‌شوند و معمولاً برای مطابقت با تعداد پین‌ها در کانکتورهای IDC استاندارد شده‌اند.

از آنجایی که هادی ها به صورت موازی چیده شده اند، باید توجه کمتری به رنگ کدگذاری هادی ها شود، اگرچه چنین کابل های نواری در دسترس هستند.

کابل مشابه دیگر FFC یا کابل مدار مسطح انعطاف‌پذیر است که سیم نازک کانکتورهای روبانی را با هادی‌هایی که به صورت جداگانه روی یک فیلم حامل قرار می‌گیرند جایگزین می‌کند و کابلی می‌سازد که می‌تواند در بسیاری از چرخه‌های خمش مقاومت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.